İstanbul, Mono Tıp Merkezi

İstanbul, Mono Tıp Merkezi

Plastik Cerrahi ya da Estetik Cerrahi olarak bilinen Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi oldukça geniş bir alana sahip olup kısaca doğuştan ya da sonradan kazanılan deformitelerin ve şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve tedavisi ile ilgilenir. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kısmı daha çok yapısal bozuklukları düzeltmeyi ve kaybedilen fonksiyonun kazandırılmasını amaçlar. Estetik Cerrahi ise güzelleştirme üzerinedir. Vücut imajının daha ideal ve göze hoş görünür olmasını amaçlar.

 

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Doğumsal Anomaliler: Yarık dudak-damak, kepçe kulak, mikrotia (kulak yokluğu), hemanjiom, polidaktili, sindaktili

Tümör: Deri kanserleri, deri lezyonları, doğumsal kitleler

Travma: Yüz kırıkları, el yaralanmaları, replantasyon (kopan uzvun yerine dikilmesi), doku defektleri

Yanık: Yanık tedavisi, yanık izleri, kontraktürler

 

Estetik Cerrahi

Rinoplasti: Estetik burun ameliyatı

En çok yapılan estetik cerrahi operasyonlarından biridir rinoplasti. Bu operasyonla burun küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun kemeri alınabilir, burun ucu kaldırılabilir veya inceltilebilir, burun tabanı daraltılabilir, burun delikleri küçültülebilir. Nefes alma problemleri giderilebilir.

Otoplasti: Kepçe kulak

En sık rastlanan doğumsal kulak deformitelerinin başında kepçe kulak gelir. İdeal olan çocuk okula başlamadan hemen önce yapılmasıdır. Erişkin dönemde de yapılabilir. Ameliyat kesisi kulağın arkasında olduğundan herhangi bir iz görülmez.

Yüz ve boyun germe

Kulak önünden saç içine doğru uzanan bir kesiyle fazla deri çıkarılarak sarkmış ve kırışmış yüz ve boyun üst kısmı gerilir. Gereken durumlarda alın germe, göz kapağı ameliyatları, kaş kaldırma, yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu gibi ameliyatlarla birlikte yapılarak yüz gençleştirmenin daha mükemmel olması sağlanır.

Blefaroplasti: Göz kapaklarının estetik ameliyatı

Yaşlanma, yerçekimi ve genetik faktörlerin etkisiyle alt ve üst göz kapaklarında kişiyi daha yaşlı, yorgun ve uykulu gösteren birtakım değişiklikler ortaya çıkar. Bu değişiklikleri ortadan kaldırma yöntemlerinden bir taneside blefaroplasti olmaktadır. Torbalanmış yağ dokularının alınması, sarkmış deri ve kas dokusunun çıkarılması kişiye daha dinç ve genç bakışlar kazandırır. Kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılırsa sonuç daha belirgin ve kalıcı olur.

Meme küçültme veya büyütme

Meme bir kadına kadınlığını hissettiren en önemli organlardan biridir. Estetik cerrahi operasyonları ile küçükse büyütülebilir, büyükse küçültülebilir, sarkıksa dikleştirilebilir, iki meme arasında asimetri varsa düzeltilebilir.

Jinekomasti

Erkeklerde meme dokusunun büyümesi görsel olarak hastayı etkileyebilir ve psikolojik sorunlara yol açabilir. Liposuction (yağ çekme) yöntemiyle ve/veya cerrahi olarak fazla meme dokusu çıkarılır.

Karın germe, kol germe ve uyluk germe

Özellikle doğum veya aşırı kilo kaybı sonrası oluşan gevşeme ve sarkmaların düzeltilmesidir. Bununla birlikte yağ fazlalığı da varsa liposuction ile birlikte yapıla

Ücretsiz Danışmanlık
Lütfen tüm alanları doldurun.
CAN GEZİ & NEHİRLE AKARKEN KEŞİFLER KULUBÜ
TURSAB
Copyright © 2019 CANGEZİ | Haberler | Çözüm Ortakları | Bize Ulaşın